25.3
09:13

Ήττα για το Μεξικό του Πινέδα από την Αμερική στον τελικό του Nations League (vid)

Οι ΗΠΑ επικράτησαν με 2-0 του Μεξικού, στον τελικό του Nations League της CONCACAF. Αγωνίστηκε ως αλλαγή ο Ορμπελίν Πινέδα στο ματς.

Ο Ορμπελίν Πινέδα ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις του με την εθνική ομάδα του Μεξικό, αντιμέτωπος με την ομάδα των ΗΠΑ, στον μεγάλο τελικό του Nations League του CONCACAF, που έγινε τα ξημερώματα

Οι Αμερικανοί ήταν ανώτεροι και κατάφεραν να κερδίσουν με 2-0 χάρις στα γκολ των Άνταμς στο πρώτο μέρος και του Τζιοβάνι Ρέινα στο 63′.

Ο Πινέδα πέρασε στο ματς ως αλλαγή στο 65ο λεπτό, δύο λεπτά μετά την επίτευξη του 2-0 στη θέση του Σάντζες, μη μπορώντας να αποτρέψει την ήττα της ομάδας του

Πλέον ο Μεξικανός αναμένεται στην Ελλάδα προσεχώς, προκειμένου να ενσωματωθεί στην προετοιμασία του Ματίας Αλμέιδα ενόψει του κυριακάτικου ντέρμπι με τον Ολυμπιακό.