Match Money: Στη σκιά του ντέρμπι

Τα δύο αγγλικά μας πρόδωσαν χθες, τα άλλα τρία (Ελλάδα, Ιταλία, Ισπανία) μας πήγαν ταμείο. Πάμε στα σημερινά όπου φυσικά δεσπόζει η τεράστια μονομαχία ΠΑΟΚ – ΑΕΚ στην Σούπερ Λίγκα.

Δες εδώ όλα τα προγνωστικά στοιχήματος του Match Money!

Το ντέρμπι και το «εύκολο»

Ντέρμπι «Δικεφάλων» λοιπόν στην Τούμπα, σε ένα ματς που όλα μπορούν να συμβούν. Δεδομένη η πολύ μεγάλη κόντρα των δύο, ειδικά τα τελευταία χρόνια, η ΑΕΚ παίζει με κεκτημένη ταχύτητα, αλλά και ο ΠΑΟΚ είναι αήττητος μετά το μεταξύ τους ματς στον πρώτο γύρο. Η λογική λέει προσεκτικό ματς και λίγα ρίσκα εκατέρωθεν, αλλά οι τιμές του Under 2,5 στο 1,55 είναι για τα σκουπίδια. Με μπόλικο, μπόλικο ρίσκο θα πάρουμε «Χ» στο ημίχρονο στο 1,97.

Μένουμε στην Σούπερ Λίγκα και πάμε μέχρι τη Λαμία όπου η τοπική ομάδα παρά την αλλαγή προπονητή δεν… μπορεί. Ο Ολυμπιακός έρχεται από εξάρα και ξέρει ότι δεν έχει περιθώρια απωλειών. Θα πάμε με τη λογική να μπει να το καθαρίσει από νωρίς, νίκη Ολυμπιακού από ημίχρονο (2/2 δηλαδή ημίχρονο/τελικό) στο 1,91 η επιλογή μας.

Κόντρα

Πάμε να ψάξουμε μια έκπληξη στην Πρέμιερ Λιγκ. Η Τότεναμ έρχεται από ήττα στο τσάμπιονς Λιγκ και έχει δύο τεράστιες απουσίες στα χαφ συν τον γκολκίπερ της. Είναι μία πάνω, μία κάτω εδώ και καιρό και υποδέχεται μια Γουέστ Χαμ που προσπαθεί να μαζέψει το κακό ξεκίνημα στη σεζόν. Ερχεται από 1-1 με την Τσέλσι, πάει με αυτοπεποίθηση στο «Τότεναμ Στέιντιουμ». Γουέστ Χαμ να μην χάσει (Χ2 δηλαδή) στο 2,07.

Ανώτερη σε όλα

Κλείνουμε με την Ιταλία. Η Γιουβέντους ήταν αρκετά καλή την Πέμπτη στο Γιουρόπα με τη Ναντ, αλλά κατάφερε από το πουθενά να μείνει στο 1-1 και να παίζει την πρόκριση στη Γαλλία. Στο πρωτάθλημα, μετά την τιμωρία, έχει ανάγκη τους βαθμούς σε κάθε ματς. Φυσικά είναι ανώτερη σε όλα από τη Σπέτσια, η οποία άλλαξε προπονητή αλλά έχει τεράστια θέματα. Στο 1,63 η νίκη της Γιουβέντους.

Στο www.matchmoney.com.gr πρέπει πάντα να ρίχνεις μια ματιά για όλα τα τελευταία νέα και όλες τις αναλύσεις.