11.6
10:06

Βασικός με γκολ και ασίστ ο Λιβάι Γκαρσία – Μπήκε αλλαγή ο Τζούντα

Ο Λιβάι Γκαρσία ξεκίνησε βασικός στη νίκη του Τρινιντάντ και Τομπάγκο, με τον σημειώνοντας γκολ και ασίστ, ενώ ο Τζούντα πέρασε ως αλλαγή στο ματς στο 88ο λεπτό.

Το Τρινιντάντ και Τομπάγκο επικράτησε με 2-0 κόντρα στον Άγιο Βικέντιο, έχοντας ως μεγάλο πρωταγωνιστή τον Λιβάι Γκαρσία.

Ο εξτρέμ της ΑΕΚ έπιασε υψηλή απόδοση και έκανε μια σπουδαία εμφάνιση, καθώς το 2-0 σχηματίστηκε απ’ τα δικά του πόδια, με γκολ και ασίστ.

Συγκεκριμένα, το σκορ άνοιξε ο Νεβέαλ Χακσάου, όταν στο 17ο λεπτό της αναμέτρησης ο Λιβάι Γκαρσία μοίρασε την ασίστ και έδωσε προβάδισμα στο Τρινιντάντ και Τομπάγκο.

Λίγα λεπτά αργότερα, ο Ρέον Μουρ έβγαλε μια σέντρα απ’ τα δεξιά ο Λιβάι Γκαρσία είχε μεταφερθεί σε εκείνο το σημείο ως σέντερ φορ, πήδηξε πιο ψηλά απ’ την αντίπαλη άμυνα και πήρε την κεφαλιά, διπλασιάζοντας τα γκολ της ομάδας του.

Το 2-0 έμεινε μέχρι το τέλος του ματς, με τον Λιβάι Γκαρσία να αντικαθίσταται στο 61ο λεπτό απ’ τον Μάρκους Ζόσεφ, ενώ ο Τζούντα Γκαρσία πέρασε ως αλλαγή στο ματς, στο 88ο λεπτό αντικαθιστώντας τον Τζον Πολ Ρόσφορντ.