07.6
09:31

Βασικοί στη νίκη του Τρινιντάντ Λιβάι και Τζούντα Γκαρσία

Φανέλα βασικού πήραν τα αδέρφια Γκαρσία στη νίκη του Τρινιντάντ και Τομπάκο, κόντρα στις Μπαχάμες (1-0), στο πλαίσιο του Nations League Βορείου και Κεντρικής Αμερικής

Ο Λιβάι Γκαρσία τοποθετήθηκε στο δεξί άκρο της μεσοεπιθετικής γραμμής του Τρινιντάντ, ενώ ο αδερφός του Τζούντα, αγωνίστηκε στην μεσαία γραμμή.

Οι δύο ποδοσφαιριστές της ΑΕΚ, αντικαταστάθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Τζούντα να αποχωρεί πρώτος από τον αγωνιστικό χώρο στο 61ο λεπτό, δίνοντας την θέση του στον Ντίλον.

Στο 82′ ήρθε η σειρά του Λιβάι Γκαρσία να αποχωρήσει από τον αγωνιστικό χώρο, παραχωρώντας την θέση του στον Μουρ, με τους δύο ποδοσφαιριστές της Ένωσης να πανηγυρίζουν στο τέλος του ματς τη νίκη με 1-0.

Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε μόλις στο 4ο λεπτό, όταν ο Χάκσο έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ.