15.9
17:03

Χ-αμένη ευκαρία!

Σε πέντε λεπτά κρίθηκε το τελικό αποτέλεσμα στο «Κλεάνθης Βικελίδης» με τον Άρη να έμεινε χωρίς νίκη και τον Λεβαδειακό να απέσπασε έναν από το τελικό 1-1 στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής της Super League

Ένα πεντάλεπτο στο δεύτερο ημίχρονο ήταν αρκετό για να διαμορφωθεί στο «Κλεάνθης Βικελίδης» το τελικό 1-1 μεταξύ του Άρη και του Λεβαδειακού στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής της Super League.

Η ομάδα της Βοιωτίας προηγήθηκε με τον Καπό στο 53΄ και αυτή της Θεσσαλονίκης ισοφάρισε στο 58΄ με τον Ουντότζι χωρίς όμως να πετύχει το γκολ της νίκης παρά την υπεροχή του.

Το πρώτο ημίχρονο χαρακτηρίστηκε από την υπεροχή του Άρη στο ντεμπούτο του Ζόραν Μιλίνκοβιτς και την ομάδα της Θεσσαλονίκης να φλερτάρει με το 1-0 δύο φορές στο 43΄ και στο 44΄ με τον Ουντότζι ενώ ο Λεβαδειακός αρκέστηκε σε παθητικό ρόλο.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Λεβαδειακός ήταν αυτός που κόντρα στην ροή του παιχνιδιού προηγήθηκε με τον Καπό στο 53΄ και να διαμορφώσει το τελικό 1-1 ο Ουντότζι στο 58΄ ισοφαρίζοντας για τον Άρη που μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του Σπάθα δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί το γεγονός ότι αγωνιζόταν με αριθμητικό πλεονέκτημα από το 74΄ μετά την αποβολή του Κονέ στο 74΄