15.9
17:36

Ο Σέρεμετ είπε “όχι” στην ανατροπή

Ισόπαλοι με 1-1 αναδείχθηκαν Πανιώνιος και Πανθρακικός στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Super League. Καλύτερος ο Πανιώνιος στην αναμέτρηση ισοφάρισε στο 86′ με γκολ του Λαμπρόπουλου. Ο Πανθρακικός άνοιξε το σκορ με τον Ντε Σόουζα.

Ισόπαλο με 1-1 ολοκληρώθηκε το ματς του Πανιωνίου με τον Πανθρακικό στο Στάδιο της Νέας Σμύρνης στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Super League.

Οι δύο ομάδες έφτασαν έτσι στους πέντε βαθμούς στο πρωτάθλημα, με τον Πανιώνιο να είναι καλύτερος στην αναμέτρηση και να ισοφαρίζει στο 86′ με τον Λαμπρόπουλο, το γκολ που πέτυχε ο Πανθρακικός στο 36′ με τον Ντε Σόυζα.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Πανιώνιος είχε την κατοχή και την κυκλοφορία της μπάλας, ωστόσο δεν είχε την ουσία όταν έφτανε στα καρέ του Σέρεμετ. Αντίθετα ο Πανθρακικός έπαιξε καλά το παιχνίδι των αντεπιθέσεων και σε μια από αυτές πέτυχε το γκολ με τον Ντε Σόουζα.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Πανιώνιος είχε τη απόλυτη υπεροχή και κατάφερε έστω και στο τέλος να φτάσει την ισοφάριση με τον Λαμπρόπουλο. Ο Πανθρακικός προσπάθησε να κρατήσει το υπέρ του γκολ, αλλά μια στιγμή αδράνειας του στέρησε την νίκη στη Νέα Σμύρνη.