16.11
19:03

9-3 τον Μινώταυρο η ομάδα σάλας της ΑΕΚ

Εμφατική νίκη με 9-3 πήρε η ομάδα ποδοσφαίρου σάλας της ΑΕΚ στο ντέρμπι της Futsal Super League εναντίων του Μινώταυρου και ανέβασε την διαφορά στους 6 πόντους από τον 3ο στη βαθμολογία αντίπαλο της.

Ο αγώνας ήταν μοιρασμένος στο πρώτο ημίχρονο καθώς η ομάδα της ΑΕΚ προηγήθηκε 2 φορές, ισοφαρίστικε και βρέθηκε πίσω στο σκόρ με 3-2. Στη συνέχεια η Ένωση μπήκαν καλύτερα και ισοφάρισαν γρήγορα σε 3-3. Οι διαιτητές, ακύρωσαν καθαρό γκόλ που πέτυχε ο Μάντης κάνοντας το 4-3 και σαν να μην έφτανε αυτο απέβαλαν και τον παίκτη. Οι «κιτρινόμαυροι» πείσμωσαν, και με εκπληκτική άμυνα δεν δέχτκε γκολ για 2 λεπτά και στη συνέχεια πέτυχε 6 γκόλ σε 12 λεπτά και τη μεγάλη νίκη.

Από 2 γκόλ πέτυχαν οι David, Ταρνανίδης, Σκουτέλης, Μάνος κι 1 ο Αρτινός.