14.10
20:52

Ξεκίνησαν με το “δεξί” τα κορίτσια της ΑΕΚ!

Το γυναικείο βόλεϊ της ΑΕΚ επικράτησε με 3-0 επί του Αιγάλεω, ξεκινώντας με το “δεξί” τις αγωνιστικές υποχρεώσεις της για την φετινή χρονιά στην Pre League.

Η ΑΕΚ φιλοξένησε στο κατάμεστο κλειστό της Νέας Φιλαδέλφειας το Αιγάλεω, επικρατώντας με 3-0 σετ, για την 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Pre League.

Τα κορίτσια της ΑΕΚ, έκαναν μια εξαιρετική εμφάνιση και πήραν μια εύκολη νίκη αρχίζοντας την σεζόν με νίκη που θα την κάνει να επιστρέψει στα μεγάλα σαλόνια. Η Ένωση δεν μπήκε δυνατά στο ματς, με το Αιγάλεω να παίρνει ένα προβάδισμα στο σκορ με 5-10, που έφερε την επιτυχημένη αντίδραση της ΑΕΚ, κάνοντας την αντεπίθεση και παίρνοντας το συγκεκριμένο σετ με 25-17 σκορ.

Στο δεύτερο σετ η ομάδα του Γιώργου Σαμαρά συνέχισε σε υψηλές ταχύτητες και καθάρισε με 25-19 σκορ κάνοντας το 2-0 στα σετ του αγώνα. Κάτι παρόμοιο έγινε και στο τρίτο σετ, αλλά το Αιγάλεω κατάφερε να τα παίξει όλα για όλα με αποτέλεσμα να δυσκολέψει στο συγκεκριμένο σετ την Ένωση, παρότι έκανε το 3-0, αλλά με σκορ 25-21.

Τα σετ: 25-17, 25-19, 25-21.

ΑΕΚ (Σαμαράς): Χρυσομάλλη, Οικονομίδου, Ζίγκα, Μπίσκου, Γκρέκα, Μαλουσάρη / Μπέλια (λ).

ΑΙΓΑΛΕΩ (Αντωνιάδου): Βλάχου, Κάστανου, Σολωμού, Χαριτωνίδη, Καββαδία, Αρβανιτοπούλου / Αναστασιάδη (λ).