23.9
20:54

Μαγεία ο Ατρόμητος, 3-0 τη Λαμία από το ημίχρονο

Απολαυστικός ο Ατρόμητος, δεν άφησε κανένα περιθώριο στη Λαμία και επικράτησε 3-0 (Μανούσος 2, Ουάρντα), πετυχαίνοντας όλα τα γκολ του στο πρώτο ημίχρονο. Πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα για τους Περιστεριώτες.

Μπορεί να άργησε να πανηγυρίσει την πρώτη φετινή του νίκη στο πρωτάθλημα ο Ατρόμητος, αλλά το έκανε με τρόπο εμφατικό και άκρως πειστικό απέναντι στη Λαμία για την 5η αγωνιστική της Super League Σουρωτή.

Οι γηπεδούχοι ήταν απολαυστικοί, κυριάρχησαν στο χορτάρι από νωρίς και με τρία γκολ μέσα σε οκτώ λεπτά στο πρώτο μέρος, έφτασαν στο -απολύτως δίκαιο- 3-0 και πλέον μετρούν επτά βαθμούς, έναντι τεσσάρων της ομάδας της Φθιώτιδας που δεν μπόρεσε να προβάλει αντίσταση απέναντι σε αυτόν τον υπερηχητικό Ατρόμητο.

Δυο γκολ ο Μανούσος για τους Περιστεριώτες (29′ και 35′) και ένα από τον Ουάρντα (27′), ενώ έχασαν και άλλες ευκαιρίες. Στον αντίποδα, οι παίκτες του Τεννέ έχασαν για τρίτη φορά σε αυτό το γήπεδο, αφού είχαν προηγηθεί οι ήττες από Ολυμπιακό (0-1) και ΑΕΚ (0-1) ως τυπικά γηπεδούχοι, προτού επιστρέψουν στο έτοιμο πλέον ΔΑΚ Λαμίας.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Κάναντι): Γιαννιώτης, Χατζηισαΐας, Γιαννούλης, Κιβρακίδης, Ρισβάνης (84′ Καρασαλίδης), Ντιγκινί, Μάντσον (80′ Μπουσουλάτζιτς), Βασιλακάκης, Ουάρντα (78′ Ντάουντα), Ούμπιδες, Μανούσος.

ΛΑΜΙΑ (Τεννές): Παπαδόπουλος, Βασιλαντωνόπουλος, Βουό (63′ Φράγκος), Αναστασιάσης, Κουκόλης (37′ Παντελιάδης), Ασίγκμπα, Όμο, Μπλάζιτς, Ακόστα (53′ Αναστασόπουλος), Πίτι, Βάντερσον.

Πηγή: sport24.gr