02.6
19:07

Πήρε την ισοπαλία στα Χανιά η ΑΕΚ Β’

Άντεξε η Β’ κιτρινόμαυρη ομάδα και απέσπασε τον βαθμό της ισοπαλίας από την ομάδα των Χανίων.

Δίχως βαθμολογικό ενδιαφέρον το παιχνίδι για τις δύο ομάδες, με τους  δύο προπονητές να δοκιμάζουν πρόσωπα και συστήματα.

Τα Χανιά ήταν πιο δυναμικά στην αναμέτρηση, ανοίγοντας και το σκορ (σχετικά) νωρίς, ενώ όσο περνούσε η ώρα, η Ένωση έδειχνε πιο δραστήρια και επιθετική, παίρνοντας στο τέλος τον βαθμό της ισοπαλίας.

Ο Ηλίας Τσέλιος ήταν ο άνθρωπος που άνοιξε το σκορ στο 14ο λεπτό με ωραίο σουτ και εν τέλει ήταν εκείνος που διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα.

Η ΑΕΚ πίεσε, προσπάθησε να βρει τον δρόμο προς την ισοφάριση και στο 89ο λεπτό το κατάφερε, όταν ο Γεωργέας νίκησε τον αντίπαλο πορτιέρε και έκανε το τελικό 1-1.

Σκόρερ: 14′ Τσέλιος – 89′ Γεωργέας

ΧΑΝΙΑ: Καλογεράκης, Κατσούρι, Σερβιλάκης, Μπάτζιος, Γιαμπερέ, Τσέλιος, Λεμονής, Μπουρσέλης, Κόλα, Ζέκχοφ, Μάναλης.

ΑΕΚ Β‘: Γκίνης, Λάτσι, Χατζηκυριάκος, Γεωργέας, Κ. Σταμούλης, Κορομηλάς, Πάπα (69′ Λέλεκας), Πανεράς, Σκόνδρας, Γκολφίνος (69′ Γ. Σταμούλης), Χριστόπουλος.