25.11
15:40

ΠΑΘΟΣ: «Σείστηκε» το γήπεδο από τα Τεθωρακισμένα (VIDEO)

Νίκος Κλεισαρχάκης

Η προετοιμασία για την ομάδα ράγκμπι της ΑΕΚ έχει ξεκινήσει και το πρώτο φιλικό πραγματοποιήθηκε. Πριν από την έναρξη του αγώνα το γήπεδο… σείστηκε από το σύνθημα των Κιτρινόμαυρων.

Ξεκίνησε η περίοδος προετοιμασίας της ΑΕΚ εν όψει της νέας αγωνιστικής σεζόν και στο πρώτο φιλικό η ομάδα γνώρισε την ήττα (46-12) από την ομάδα Aris Eagles.

Η ήττα ήρθε κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο, καθώς ο προπονητής δοκίμασε νέους παίκτες που είχαν την πρώτη τους επαφή με το άθλημα και έκαναν ανεπίσημο ντεμπούτο με τα κιτρινόμαυρα.

Παρ’ όλα αυτά, αυτό που σίγουρα μένει είναι η πολύ καλή εικόνα του πρώτου ημιχρόνου, αλλά και το πάθος που δείχνουν ακόμα και στις προπονήσεις τα κιτρινόμαυρα τεθωρακισμένα.

Πριν την αναμέτρηση το γήπεδο σείστηκε από το σύνθημα που είθισται να ακούγεται από τους αγκαλιασμένους αθλητές με τον Δικέφαλο στο στήθος, ενώ μετά το τέλος της αναμέτρησης το σχόλιο που ακουγόταν από τα χείλη τους ήταν: «Είμαστε ΑΕΚ και όσο κι αν η ήττα μας πληγώνει άλλο τόσο μας πορώνει