16.5
18:08

ΑΕΚ Β’: Ισοπαλία με Νίκη Βόλου στην… αυλαία του «Σεραφείδειου»

Ισόπαλο (1-1) το αποτέλεσμα για την ΑΕΚ Β’, στο φινάλε των εντός έδρας υποχρεώσεών της για φέτος στη SuperLeague 2.

Η ΑΕΚ Β αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με τη Νίκη Βόλου στο Σεραφείδειο, στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής των play offs της Super League 2.

Το σκορ διαμορφώθηκε από το πρώτο ημίχρονο, όταν η Νίκη προηγήθηκε με τον Ραφαήλ Πέττα στο 9′ και η ΑΕΚ Β ισοφάρισε με τον Ζαν Πιερ Τιεϊ στο 31′. Τελευταία αγωνιστική υποχρέωση για την ΑΕΚ Β η επίσκεψη στην έδρα του Λεβαδειακού την άλλη εβδομάδα.

1′ Έναρξη της αναμέτρησης.

9′ To 0-1 για τη Νίκη Βόλου με πλασέ του Πέττα μετά από μετά από συνδυασμό με τον Κρητικό.

31′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ Β! Το 1-1 με κοντινό πλασέ του Ζαν Πιερ Τιεϊ μετά από προσπάθεια και παράλληλο γύρισμα του Θεοδόση Μαχαίρα από τα αριστερά.

33′ Κίτρινη κάρτα στονΤοπαλίδη.

36′ Σέντρα Γεωργέα από τα αριστερά, κεφαλιά του Κάτσικα από καλή θέση και η μπάλα φεύγει άουτ!

37′ Κίτρινη κάρτα στον Χριστόπουλο

45+1′ Λήξη πρώτου ημιχρόνου.

46′ Έναρξη β’ ημιχρόνου

50′ Κίτρινη κάρτα στον Γιαννίτση

51′ Εκτελεση φάουλ του Μαχαίρα από τα αριστερά με σέντρα στο δεύτερο δοκάρι, ο Ραντόνια στέλνει την μπάλα άουτ με μονοκόμματο πλασέ.

57′ Κίτρινη κάρτα στον Κάσσο

64′ Κίτρινη κάρτα στον Πανερά

81′ Κίτρινη κάρτα στον Σαμπανάτζοβιτς

90+3’ Λήξη του αγώνα.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΑΕΚ Β: Θεοχάρης, Ραντόνια, Κοσίδης (25′ Π.Γεωργέας) Γεμπόα, Παυλίδης, Σαμπανάτζοβιτς (83′ Μουστάκας) Πανεράς, Κάτσικας (78′ Σκόνδρας) Μαχαίρας, Χριστόπουλος (46′ Λέλεκας) Τιεϊ (46′ Κοντορουχάς)

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ: Γκαραβέλης, Τοπαλίδης, Αναστασίου, Ανδρέου, Γιαννίτσης, Κυριακίδης, Λίταινας, Γαβριηλίδης, Πέττας (64′ Πολίτης) Κρητικός (77′ Μπαλλάς) Κάσσος.

Διαιτητής: Γεώργιος Μπαλαχούτης (ΕΠΣ Πειραιά).

Βοηθοί: Δημήτριος Παγουρτζής (ΕΠΣ Πειραιά) Κωνσταντίνος Γκουριώτης (ΕΠΣ Αργολίδας).

4ος: Θεόδωρος Πουλόπουλος (ΕΠΣ Πειραιά)