«Τι ομάδα είστε παιδιά;» ρώτησε τρία πιτσιρίκια κι εκείνα του απάντησαν «ΑΕΚ».
Η κουβέντα πήγε και στο φετινό πρωτάθλημα, λίγες ώρες πριν το ντέρμπι με τον Ολυμπιακό στο «Γ. Καραϊσκάκης», ρωτώντας τους μικρούς φίλους της ΑΕΚ, «πώς το βλέπετε, θα το πάρετε το πρωτάθλημα;», μ’ εκείνα ν’ απαντούν μονολεκτικά «ναι».
Στη συνέχεια, ο ίδιος τοποθετήθηκε και ανέφερε: «Έχετε καλές πιθανότητες».
Η αλήθεια είναι, ότι πριν λίγο καιρό ανέφεραν αρκετοί ότι όποια ομάδα αναφέρει ο Κυριάκος Μητσοτάκης, της φέρνει… γκαντεμιά στη συνέχεια, αλλά πρόσφατα καταρρίφθηκε αυτός ο μύθος, με την πρόκριση των δυο ελληνικών ομάδων στο Final-4, τ’ οποιο είχε προβλέψει ο ίδιος, αρκετό καιρό πριν…
Ελπίζουμε λοιπόν, να δικαιωθεί και με την ΑΕΚ και ο… Θεός βοηθός…