14.4
23:01

Τα highlights της νίκης (vid)

Ένα 5λεπτο αρκούσε στον Εζέκιελ Πόνσε για να σκοράρει δύο φορές και να χαρίσει στην ΑΕΚ τη νίκη κόντρα στον Άρη μέσα στην OPAP Arena.

Η ΑΕΚ ανέβηκε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα μετά τη νίκη με 2-0 επί του Άρη στην OPAP Arena (έχοντας παιχνίδι παραπάνω από τον ΠΑΟΚ).

Η Ένωση κατάφερε να διαμορφώσει το τελικό σκορ λίγο πριν συμπληρωθούν τα πρώτα 15 λεπτά του αγώνα, έχοντας εξαιρετικό βράδυ τον Εζέκιελ Πόνσε.

Ο Αργεντινός φορ κατάφερε να σκοράρει δύο φορές μέσα σε πέντε λεπτά και να χαρίσει τη νίκη στην Ένωση. Αρχικά στο 9′, μετά από σέντρα του Χατζισαφί ενώ στο 14′, ήταν η σειρά του Ελίασον, που εκτέλεσε το φάουλ και σέρβιρε στον συμπαίκτη του για το 2-0.