08.4
23:55

Νίκησε στη Σαλαμίνα και είναι ένα βήμα πριν τους Τελικούς!

Το «2Χ2» κόντρα στη Σαλαμίνα για τα Ημιτελικά του Πρωταθλήματος έκανε η ανδρική ομάδα Futsal της ΑΕΚ, η οποία επικράτησε 7-2, εκτός έδρας, στο δεύτερο ματς σειράς

Η «Ένωση» θέλει ακόμη μία νίκη, προκειμένου να «κλειδώσει» την παρουσία της στους Τελικούς για ακόμη μία χρονιά.

Η ΑΕΚ άνοιξε στο σκορ μόλις στο 3:08’, με τον Φίτο, ο οποίος επιχείρησε ένα δυνατό μακρινό σουτ και νίκησε τον αντίπαλο γκολκίπερ. Ο Τροβάτο διπλασίασε τα τέρματα της «Ένωσης» στο 13:54’, ενώ ο Φίτο έκανε το 0-3 για την «Ένωση» στο 17:29’ με σουτ στην αντεπίθεση. Η Σαλαμίνα βρήκε «απάντηση» στο 18:50’ με φάουλ, αλλά η ΑΕΚ σκόραρε με 10μετρο πέναλτι του Ντάτη στο 19:02’. Η Σαλαμίνα βρήκε εκ νέου γκολ 19 δευτερόλεπτα πριν τη λήξη του ημιχρόνου.

Η «Ένωση» και στο β’ μέρος βρήκε χώρους. Στο 27:54’ ο Φίτο με φοβερή εκτέλεση φάουλ πέτυχε μία γκολάρα για το 2-5 και ο Γουέσλει ένα λεπτό μετά έκανε έξι τα τέρματα της «Ένωσης». Ένα λεπτό πριν τη λήξη της αναμέτρησης, ο Ντάτης εκτέλεσε 10μετρο πέναλτι, ο κίπερ της Σαλαμίνας απέκρουσε, αλλά στην επαναφορά ο άσος της ΑΕΚ πέτυχε και το έβδομο γκολ του «Δικεφάλου».

Γ.Σ. Σαλαμίνα – ΑΕΚ 2-7
Σκόρερς: Φίτο 3, Ντάτης 2, Τροβάτο, Γουέσλει