06.4
17:14

Πόλο: Δεν τα κατάφερε η ΑΕΚ κόντρα στην Γλυφάδα

Την εκτός έδρας ήττα με 10-5 γνώρισε η ΑΕΚ από τον ΑΝΟΓ για την 6η αγωνιστική του G2 της Β’ Φάσης του Πρωταθλήματος της Α1 Εθνικής Κατηγορίας Πόλο Ανδρών.

Η «Ένωση» πραγματικά τα έδωσε όλα και κυνήγησε το τρίποντο για τρία οκτάλεπτα, όμως «πλήρωσε» την αστοχία της και τα λάθη της στην τελευταία περίοδο. Πλέον, οι «κιτρινόμαυροι» στα τελευταία δύο παιχνίδια κόντρα σε ΝΟ Χίου και ΝΟ Χανίων θα διεκδικήσουν το καλύτερο δυνατό πλασάρισμα εν όψει των πλέι άουτ (5-8).

Στο πρώτο μέρος, παρά το καλό ξεκίνημα και τα τρία γκολ του α’ οκταλέπτου, οι «κιτρινόμαυροι» δε βρήκαν δίχτυα στην β’ περίοδο, με αποτέλεσμα η ομάδα της Γλυφάδας να φτάσει στο 5-3. Στη γ’ περίοδο, η ομάδα του Κωνσταντίνου Δάνδολου βελτιώθηκε αμυντικά και παράλληλα με σημαντικές επεμβάσεις του τερματοφύλακα, κατάφερε να διεκδικήσει μέχρι τέλους τη νίκη (6-5). Ωστόσο, ένα κακό τελευταίο οκτάλεπτο, το οποίο βέβαια επισκιάστηκε και από ορισμένα λανθασμένα σφυρίγματα, οδήγησε στην ήττα με 10-5.

ΑΝΟΓ – ΑΕΚ 10-5