16.3
18:04

Χάντμπολ: Δεν τα κατάφεραν οι κιτρινόμαυρες κόντρα στο Πανόραμα

Δεν τα κατάφερε η ΑΕΚ κόντρα στο Πανόραμα, γνωρίζοντας την ήττα με 19-28, για την 14η αγωνιστική της Α1 Κατηγορίας Χάντμπολ Γυναικών.

Η «Ένωση» έπαιξε κατά διαστήματα ωραίο χάντμπολ, ενώ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε και η νεαρή τερματοφύλακας της ομάδας, Κατερίνα Δρουγκίδου.

Καλό ξεκίνημα για την ΑΕΚ στο πρώτο ημίχρονο μη αφήνοντας τις φιλοξενούμενες να ξεφύγουν στο σκορ (4-5, 7-8). Η «Ένωση» είχε τις ευκαιρίες της να ισοφαρίσει, όμως η τερματοφύλακας του Πανοράματος είχε καλές επεμβάσεις και στην συνέχεια μπόρεσε να κρατήσει ανέπαφη την εστία της και να δώσει διαφορά πέντε γκολ (10-15) στο τέλος του πρώτου μέρους.

Το δεύτερο μέρος δεν διαφοροποιήθηκε και πολύ με την ΑΕΚ να κυνηγάει το σκορ, χωρίς όμως να μπορέσει να μειώσει πιο πολύ από τα τέσσερα τέρματα. Μετά το 20ο λεπτό η φιλοξενούμενη ομάδα ανέβασε ρυθμό και αύξησε την διαφορά, με το τελικό σκορ να είναι 19-28.

ΑΕΚ- ΑΕΠ Πανόραμα 19-28
Τα πεντάλεπτα: 2-3, 3-4, 5-7, 8-11, 10-12, 10-15 (ημχ), 12-18, 14-19, 15-21, 16-22, 18-26, 19-28.

ΑΕΚ (Παπαδόπουλος): Μάγκου, Ψαριώτη, Βαρβεράρκη, Πετκόφσκα, Κατσίκα 3, Γάσπαρη 2, Ζούμα, Ζαφειροπούλου 2, Παύλου 1, Σαρκίρη, Φάμπις 8, Μπανάση 1, Νικόλοφσκα 4, Μετζρί, Δρουγίδου.

ΑΕΠ ΠΑΝΟΡΑΜΑ (Βάκαλης): Κουτσιμάνη, Λιούκα 2, Εμμανουηλιδου 3, Γιαννοπούλου, Κουκμιση 2, Φλώρου, Αμανατίδου 4, Κουκλοτίδου Ειρ., Μήγγα 2, Τσιάμουρα 1, Νικολάου, Ροντρίγκες 4, Γκόμεζ 4, Κουκλοτίδου Ελ., Αμπίλντα 6.

Διαιτητές: Σκλαβενίτης – Βήτας, Δίλεπτα: 2-2, Πέναλτι: 3/3 – 0/1.