Το πρώτο 45λεπτο εξελίχθηκε ιδανικά για την ΑΕΚ Β’ έχοντας την «αύρα» του Σέρχιο Αραούχο. Ο «Τσίνο» είχε ζητήσει από τον Ματίας Αλμέιδα να παίξει με την β’ ομάδα για να πάρει ρυθμό. Έτσι και έγινε… Έπαιξε και στο 36′, μάλιστα, ήταν ο παίκτης που έδωσε το προβάδισμα στους «κιτρινόμαυρους».
Ο Αραούχο εκμεταλλεύτηκε την μπαλιά με το εξωτερικό του Μαχαίρα και με ωραία κεφαλιά έκανε το 1-0 για να έρθει στο 43′ ο Ραντόνια με κεφαλιά και αυτός να κάνει το 2-0 που έμελλε να είναι το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.
Η ΑΕΚ Β’ διατήρησε τον καλό της ρυθμό και στο β’ μέρος και κατάφερε να φθάσει στο 3ο γκολ στο 84′ με τον Χριστόπουλο. Η ΑΕΚ Β’ δεν σταμάτησε, συνέχισε στο ίδιο τέμπο και στο 90+2′ έφθασε στο 4ο γκολ με τον Σκόνδρα να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα στο ματς.
ΑΕΚ Β (Κούστας): Γκίνης, Ρόκσον, Χρυσόπουλος, Ραντόνια, Κανελλόπουλος (77′ Πήλιος), Σαμπανάτζοβιτς, Φοφανά (46′ Ρουκουνάκης), Μαχαίρας (64′ Σκόνδρας), Κάτσικας (46′ Τζούντα Γκαρσία), Αραούχο, Θεοδωρίδης (64′ Χριστόπουλος).
Απόλλων Πόντου (Καλί – Καλαϊτζίδης): Κίναλης, Καλογέρης, Ντιαλόσι, Ζαπουνίδης (20′ Μαρτίνεζ), Αμαραντίδης, Φλένσμποργκ, Μουμίν, Λαμπίρης, Ακένα (75′ Μπούμπας), Αγκουάδο (20′ Ίννος), Σαχόλλι
Διαιτητής: Περράκης (Αθηνών)
Βοηθοί: Μημίδης, Νικολάου (Αθηνών)
Αναλυτικά η βαθμολογία του Α’ Ομίλου
2. ΑΕΛ 43 (20 ματς)
3. Νίκη Βόλου 32 (20 ματς)
4. Μακεδονικός 30 (20 ματς)
5. ΑΕΚ Β’ 28 (20 ματς)
6. ΠΑΟΚ Β’ 27 (20 ματς)
7. Ηρακλής 26 (20 ματς)
8. Αναγέννηση Καρδίτσας 23 (20 ματς)
9. Κοζάνη 21 (21 ματς)
10. Καμπανιακός 20 (20 ματς)
11. Αιολικός 19 (20 ματς)
12. Απόλλων Πόντου 11 (20 ματς)
13. Αλμωπός Αριδαίας 0