25.2
18:26

Κάλιαρι-Νάπολι: Σοκ στο 96′ για τους πρωταθλητές

Η Κάλιαρι βρήκε σωτήριο γκολ από τον Ζίτο Λουβούμπο στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων και με το 1-1 η Νάπολι έχασε κι άλλους βαθμούς στο κυνήγι της Ευρώπης.

Η Νάπολι έμεινε για δεύτερο σερί παιχνίδι του Φραντσέσκο Καλτζόνα στον πάγκο της στο 1-1, αλλά αυτήν τη φορά ήταν εκείνη που ισοφαρίστηκε και μάλιστα στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων από την Κάλιαρι για την 26η αγωνιστική της Serie A.

Ο Βίκτορ Όσιμεν σκόραρε στο 66ο λεπτό σε ένα κακό παιχνίδι, με λίγες ευκαιρίες και από τις δύο ομάδες και δη τους “παρτενοπέι”, που παρά την κατοχή μπάλας άνω του 70%, είχαν μόλις δύο τελικές στο 1ο μέρος. Το γκολ του Όσιμεν ανάγκασε τους Σαρδήνιους (που αγωνίστηκαν χωρίς τον τραυματία Παντελή Χατζηδιάκο) να ανοιχτούν και σε ένα γέμισμα στο 90+6′, η άμυνα των πρωταθλητών άφησαν αμαρκάριστο τον Ζίτο Λουβούμπο κι αυτός ισοφάρισε σε 1-1 από κοντά.

ΠΗΓΗ:sport24