25.2
22:15

Γκέλα ξανά για τον Παναθηναϊκό στην Λεωφόρο

Ένας κακός Παναθηναϊκός δεν μπόρεσε να λυγίσει την Κηφισιά η οποία εκμεταλλεύτηκε το αριθμητικό της πλεονέκτημα μετά την αποβολή του Σένκεφελντ και πήρε την ισοπαλία στη Λεωφόρο, 1-1, και ένα σημαντικό βαθμό στην προσπάθεια που κάνει να μείνει στην Stoiximan Super League.

Σε ένα ακόμη παιχνίδι η απόδοση του Παναθηναϊκού ήταν αρκετά κακή, με πολλά λάθη, τα οποία αυτή τη φορά πλήρωσε το τριφύλλι που για δεύτερο σερί πρωταθλήματος δεν κατάφερε να κερδίσει, μετά τη Λαμία, ούτε την ουραγό Κηφισιά σε μια ισοπαλία σοκ για τους πράσινους.

Μια ισοπαλία με την οποία με βάση την εικόνα και τις ευκαιρίες που είχαν οι φιλοξενούμενοι στο τέλος και δη από τη στιγμή που έπαιζαν με παίκτη παραπάνω θα μπορούσε και να ευχαριστεί το τριφύλλι καθώς στα τελευταία λεπτά ο Λοντίγκιν και ο Ούγκο έσωσαν τους πράσινους από ένα δεύτερο γκολ και την ήττα.

Καθοριστική στην εξέλιξη της αναμέτρησης, με βάση την εικόνα του ματς, ήταν η σωστή αποβολή του Σένκεφελντ στο 66′ με τον Παναθηναϊκό να μένει με δέκα παίκτες και το αυτογκόλ του Αράο στο επόμενο λεπτό.