Ο Έλληνας πρωταθλητής υπερέβη τα 5.53μ και πλέον το μυαλό του στρέφεται στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα κλειστού στίβου της Γλασκόβης, που ξεκινά σε μια εβδομάδα από σήμερα.
Ο 25χρονος άλτης ξεπέρασε με την πρώτη προσπάθεια τα 5.53μ, στη συνέχεια επέλεξε να μη δοκιμάσει άλματα στα 5.63μ και μπήκε και πάλι στον αγώνα όταν ο πήχης ανέβηκε στα 5.73μ.
Στο συγκεκριμένο ύψος ο «ασημένιος» πρωταθλητής Ευρώπης του κλειστού, πέρυσι στην Κωνσταντινούπολη, είχε τρεις αποτυχημένες προσπάθειες.
Μετά από 8 αγώνες που έχει δώσει στην χειμερινή περίοδο ο Καραλής έχει καλύτερη επίδοση στα 5.72μ. που πέτυχε στο μίτινγκ του Κλερμόν Φεράν πριν από δύο ημέρες.
Επόμενος αγώνας για τον τέταρτο στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο είναι στο Παγκόσμιο κλειστού στίβου στη Γλασκόβη την Κυριακή (3/33, 21.00 ώρα Ελλάδας).
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ VIDEO
ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ ΤΟ AEK1924 ΚΑΙ ΜΕΙΝΕΤΕ ΕΝΗΜΕΡΩΜΕΝΟΙ
Όλα τα νέα της ΑΕΚ στο Google News
Κάνε Like στην σελίδα του AEK1924 στο Facebook
Κάνε follow το AEK1924 στο Instagram
Παρακολούθησε τις εκπομπές και τα βίντεο του AEK1924 με ένα subscribe στο YouTube
Βρείτε το AEK1924 στο TikTok
Ακολούθησε το AEK1924 στο Twitter
Advertisement