Αναλυτικά όσα είπε στην κάμερα της ΕΡΤ:
«Χάσαμε από τον Άρη, αλλά και πάλι έχουμε ένα μεγάλο πλεονέκτημα στο πρωτάθλημα, έχουμε νικήσει δύο φορές τον 2ο. Ξέρουμε πως πρέπει να είμαστε σοβαροί στο πρωτάθλημα, δεν είναι εύκολη η ατμόσφαιρα στην έδρα της ΑΕΚ. Είχαμε τον έλεγχο του αγώνα. Στην 3η περίοδο δεν αρχίσαμε καλά, αλλά αντιδράσαμε και νικήσαμε. Είναι σημαντικό να τα πηγαίνουμε καλά και στην Euroleague και στο πρωτάθλημα, αλλά και στο Κύπελλο, στο οποίο πηγαίνουμε τώρα».
Για το αν η ομάδα του είναι έτοιμη για τον 2ο στόχο της στο Κύπελλο Ελλάδας: «Δεν είναι ο δεύτερος στόχος μας. Ο πρώτος στόχος μας είναι η Euroleague, ο δεύτερος είναι το πρωτάθλημα. Το Κύπελλο είναι μόνο τρία ματς. Θα δούμε τι θα γίνει. Πολλές φορές υπάρχουν εκπλήξεις. Φυσικά, πάμε εκεί για να κερδίσουμε. Όμως, πιο σημαντική είναι η Euroleague και το φινάλε της σεζόν με το πρωτάθλημα».
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ VIDEO
ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ ΤΟ AEK1924 ΚΑΙ ΜΕΙΝΕΤΕ ΕΝΗΜΕΡΩΜΕΝΟΙ
Όλα τα νέα της ΑΕΚ στο Google News
Κάνε Like στην σελίδα του AEK1924 στο Facebook
Κάνε follow το AEK1924 στο Instagram
Παρακολούθησε τις εκπομπές και τα βίντεο του AEK1924 με ένα subscribe στο YouTube
Βρείτε το AEK1924 στο TikTok
Ακολούθησε το AEK1924 στο Twitter
Advertisement