04.2
10:33

Με… τριάρα άλωσε την Τρίπολη η ΑΕΚ (VIDEO)

Με τριάρα είχε περάσει η Ένωση από την Τρίπολη, κόντρα στον τοπικό Αστέρα, κατά την διάρκεια του 1ου γύρου της Super League.

Η ΑΕΚ νίκησε 3-0 τον Αστέρα Τρίπολης στο Γήπεδο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης» στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της STOIXIMAN SUPER LEAGUE 2023-24.

Ο Αστέρας ήταν αυτός που είχε τις καλύτερες ευκαιρίες για γκολ στο πρώτο μέρος, όμως η ποιότητα της ΑΕΚ «μίλησε» στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο τρίτο λεπτό, όταν ο Στίβεν Τσούμπερ έκανε σέντρα από αριστερά και Νίκλας Ελίασον με κοντινό πλασέ από το ύψος του δεύτερου δοκαριού πέτυχε το πρώτο του γκολ με τη φανέλα της ΑΕΚ.

Πρώτο γκολ με την ΑΕΚ και για τον Μιλάντ Μοχαμάντι στο 77′ μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ελίασον. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Στίβεν Τσούμπερ στο 86′ με τεχνικό πλασέ έξω από την περιοχή! Οι γηπεδούχοι έπαιζαν από το 52′ με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Καστάνο με δεύτερη κίτρινη για φάουλ στον Τσούμπερ.