17.12
20:57

Χάντμπολ γυναικών: Ήττα και στο Καματερό για την ΑΕΚ

Η γυναικεία ομάδα χάντμπολ της ΑΕΚ γνώρισε την ήττα εκτός έδρας με 27-19 απ’ το Καματερό, για την 9η αγωνιστική της Α1.

Την ήττα με 27-19 γνώρισε η γυναικεία ομάδα χάντμπολ του συλλόγου, από τον ΓΑΣ Καματερού, εκτός έδρας, στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής της Α1 Εθνικής Κατηγορίας Χάντμπολ Γυναικών.

Οι «κιτρινόμαυρες» δεν μπήκαν καλά (4-1), αλλά ισοφάρισαν στο 10λεπτο σε 5-5. Το Καματερό προηγήθηκε εκ νέου (10-7), ενώ με διαδοχικά γκολ ανέβασε τη διαφορά στα 7 τέρματα (14-7). Οι «κιτρινόμαυρες» μείωσαν λίγο πριν το ημίχρονο (14-9).

Στο δεύτερο μέρος, οι αθλήτριες του Κύρου Σαράφη μείωσαν εκ νέου στα δύο γκολ (15-13). Αλλά το Καματερό αντέδρασε και στα μισά του ημιχρόνου μεγάλωσε τη διαφορά (23-16). Έτσι, οι γηπεδούχες έφθασαν στη νίκη με 27-19.

ΓΑΣ Καματερού – ΑΕΚ 27-19
Τα πεντάλεπτα: 4-1, 5-5, 7-6, 10-7, 14-7, 14-9 (ημ.), 15-13, 19-15, 23-16, 23-16, 25-17, 27-19.
ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ (Μενέλαος Δανήλος): Βασιλείου Μ., Ναντότσι 4,Καζάκη 1, Καραμάνου 2, Καψάλη, Κούρτη 3, Αντνάρ, Βαρβεράκη, Γεωργιάδου, Ψαριώτη, Βασιλείου Α. 9, Ρούσου 5, Τσάμαλη, Γκορτσοπούλου, Ανεστάκη, Πατρώνη 3.
ΑΕΚ (Κύρος Σαράφης): Μάγκου 3, Μιχαηλίδου, Ψαριώτη 2, Πετκόφσκα, Κατσίκα 4, Γάσπαρη 5, Παπαϊωάννου, Παύλου, Σαρκίρη 1, Φάμπις 4, Μπανάση, Νικολόφσκα, Μετζρί, Δρουγκίδου, Γουβιώτη.
Διαιτητές: Σκλαβενίτης-Βήτας. Δίλεπτα: 7-6. Πέναλτι: 5/6-2/3.