Με την συμμετοχή δύο αθλητών της επιτραπέζιας αντισφαίρισης, η ΑΕΚ θα δηλώσει το παρών στο διεθνές τουρνουά της Λευκωσίας.
Από την Παρασκευή 1 μέχρι την Κυριακή 3 Δεκεμβρίου θα διεξαχθεί το διεθνές τουρνουά της Λευκωσίας και θα περιλαμβάνει όλα τα αγωνίσματα (ομαδικό, απλό και διπλά) σε άνδρες και γυναίκες. Η επιλογή της ελληνικής ομοσπονδίας είναι να στείλει και φέτος νεαρούς αθλητές.
Την αποστολή συγκροτούν οι έφηβοι Αλέξανδρος Μαδέσης, Στάθης Μανωλόπουλος (αθλητές της ΑΕΚ και του ΟΕΑ Ρεθύμνου αντίστοιχα) και οι νεάνιδες από το Π.Κ.Δ. Ταύρου Μαύρα Κοντοπούλου και Άλκηστις Κασίμη. Αρχηγός στην αποστολή, που θα μεταβεί μεθαύριο στην Κύπρο, θα είναι άλλη μία χρονιά ο ομοσπονδιακός προπονητής των ανδρών Κώστας Βατσακλής. Στο μεταξύ, λόγω της εκπροσώπησης στη Λευκωσία, αναβλήθηκαν οι αγώνες, που είχαν το Ρέθυμνο και η ΑΕΚ το Σαββατοκύριακο 02-03/12 στην Α1 ανδρών στο ΣΕΦ, όπως και το ΠΚΔΤ στην Α2 γυναικών στην ίδια αίθουσα.