Η αναμέτρηση της Ατλέτικο με τη Φέγενορντ είναι πολύ ιδιαίτερη για τον Σιμεόνε. Και αυτό γιατί θα είναι η 100ή για τον Αργεντινό στο Champions League ενώ βρίσκεται στην τεχνική ηγεσία του μαδριλένικου συλλόγου! Έτσι, θα γίνει μόλις ο τρίτος προπονητής που φτάνει τα 100 παιχνίδια στην κορυφαία ποδοσφαιρική διασυλλογική διοργάνωση, όντας στον πάγκο μιας μόνο ομάδας!
Να θυμίσουμε πως περισσότερα ματς στη διοργάνωση μόνο ο Σέρ Άλεξ Φέργκιουσον με τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (190 παιχνίδια) και ο Αρσέν Βενγκέρ με την Άρσεναλ (177 παιχνίδια).