08.6
22:24

Κ17: Προσπάθησε αλλά δεν τα κατάφερε η ΑΕΚ – Ανύπαρκτη κόκκινη απ’ τον διαιτητή Ντελέζο

Η ΑΕΚ Κ17 ηττήθηκε με 1-0 απ’ τον ΠΑΟΚ, αλλά έχει φρικτά παράπονα απ’ την διαιτησία του Ντελέζου λόγω της δεύτερης κίτρινης στο 74ο λεπτό στον Μπούσιο θεωρώντας ότι κάνει θέατρο.

Την ήττα με 1-0 απ’ τον ΠΑΟΚ στον ημιτελικό του Final-4 του πρωταθλήματος Κ17 της Super League, γνώρισε η ΑΕΚ, σ’ ένα ματς που επισκιάστηκε απ’ την άδικη αποβολή του Μπούσιου, απ’ τον διαιτητή Ντελέζο.

Η ΑΕΚ προσπάθησε και τα έδωσε όλα, αλλά ο ΠΑΟΚ είχε την υπεροχή και έδειχνε να πατάει καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο, πιέζοντας για ένα γκολ στο πρώτο ημίχρονο.

Στο δεύτερο ημίχρονο και μόλις στο 54ο λεπτό ο ΠΑΟΚ βρήκε το γκολ και άνοιξε το σκορ με τον Καλαϊτσίδη, το οποίο ωστόσο δεν πτόεισαι τους Κιτρινόμαυρους να συνεχίσουν την προσπάθεια τους, μέχρι το 74ο λεπτό.

Σ’ εκείνο το σημείο ο τραγικός διαιτητής Ντελέζος, έβγαλε δεύτερη κίτρινη κάρτα για θέατρο στον Μπούσιο της ΑΕΚ, αφήνοντας την με δέκα παίκτες, παρότι ο νεαρός ποδοσφαιριστής δέχτηκε πίεση απ’ τον αντίπαλο του.

Κάπου εκεί σταμάτησαν όλα για την Ένωση, που γνώρισε την ήττα και τον αποκλεισμό απ’ την συνέχεια της διοργάνωσης…

ΑΕΚ: Αναργύρου, Μπούσιος, Μαρκόπουλος, Ψαρόπουλος, Τσαραμανίδης (89′ Παπαζήσης), Ντάνι, Ράπτης, Σαρρής, Παλαιολόγου, Καλιμάτσης, Ελέζι.

ΠΑΟΚ: Τσιντσόλης (39′ Μπελερής), Κούπενος, Πολυκράτης, Πανικίδης, Αβράμπος, Σνάουτσερ, Τσομπάνης, Καλαϊτσίδης, Χατσίδης, Παπαγεωργίου, Ντούνγκα.