15.5
19:20

Κεδέρης: «Κάναμε ένα μικρό βήμα, δεν τελείωσε τίποτα»

Ο Χρήστος Κεδέρης μίλησε για τη νίκη της ΑΕΚ ενάντια στον Ολυμπιακό στο πρώτο ματς για την σειρά των τελικών.

Η ΑΕΚ έκανε το 1-0 στη σειρά των τελικών επικρατώντας με 21-19 του Ολυμπιακού στην αίθουσα «Γ. Κασιμάτης».

Η «Ένωση» παρουσίασε δύο διαφορετικά πρόσωπα στο παιχνίδι αλλά κατάφερε να διατηρήσει το προβάδισμα της και να πάρει τη νίκη που της έδωσε το προβάδισμα στην «μάχη» του τίτλου. Ο παίκτης της ΑΕΚ, Χρήστος Κεδέρης μίλησε στο aek.gr για την σημαντική νίκη επί του Ολυμπιακού.

Αναλυτικά:

«Αγωνιζόμαστε ξανά σε δύο μέρες και το χρονικό διάστημα είναι πολύ μικρό. Στο πρώτο δεκάλεπτο του δεύτερου μέρους χάσαμε την ενέργεια που είχαμε σε όλο το πρώτο ημίχρονο. Δεν περισσεύει κανείς αυτή τη στιγμή και όλοι όσοι αγωνιζόμαστε, πρέπει να δίνουμε τα πάντα, να ματώνουμε για τη φανέλα και να ξέρουμε τι αντιπροσωπεύει η ομάδα που βρισκόμαστε. Θεωρώ ότι με αυτή τη νίκη, έχουμε το πάνω χέρι, αλλά με πολύ ταπεινότητα κάναμε ένα μικρό βήμα, γιατί ακόμα δεν έχει τελειώσει τίποτα και όποιος το νομίζει αυτό, είναι πολύ γελασμένος. Θα κάνουμε τα πάντα για να διεκδικήσουμε τη νίκη στην Ηλιούπολη και να κάνουμε το μπρέικ και στη συνέχεια να έρθουμε ξανά στο γήπεδο μας να παλέψουμε για το πρωτάθλημα».