02.4
18:41

Βόλεϊ Γυναικών: Δεν τα κατάφερε η ΑΕΚ στη Θεσσαλονίκη

Η ΑΕΚ γνώρισε την ήττα με 3-1 σετ απ’ τον ΠΑΟΚ στη Θεσσαλονίκη για την 22η και τελευταία αγωνιστική της κανονικής περιόδου του Πρωταθλήματος της Volleyleague, χάνοντας την ευκαιρία να τερματίσει στην 1η θέση της βαθμολογίας.

Δεν τα κατάφερε η ΑΕΚ να τερματίσει στην πρώτη θέση της βαθμολογίας της Volleyleague, καθώς ήθελε μόνο τη νίκη απέναντι στον ΠΑΟΚ στη Θεσσαλονίκη.

Οι Κιτρινόμαυρες μπήκαν πολύ δυνατά στο παιχνίδι και παρότι εξελίχθηκε σε πραγματικό ντέρμπι κατάφερε να κάνει το 0-1 σετ, με σκορ 23-25.

Στη συνέχεια οι Ασπρόμαυρες έβγαλαν αντίδραση και στο δεύτερο σετ, κατάφεραν στα σημεία να επικρατήσουν με 25-21 και να ισοφαρίσουν σε 1-1 σετ.

Η ΑΕΚ έψαξε την αντίδραση, αλλά δεν την βρήκε, με τον ΠΑΟΚ ξανά να είναι καλύτερος στις λεπτομέρειες και κατάφερε να πάρει προβάδισμα με 2-1 σετ, ξανά με το 25-21 σκορ.

Στο τέταρτο και τελευταίο σετ, η ομάδα του Γιουνούς Οτσάλ, έδωσε όλες τις δυνάμεις της και έπαιξε όλα για όλα, για να μην χάσει με αποτέλεσμα να χρειαστεί και η παράταση του σκορ, με τον ΠΑΟΚ να παίρνει τη νίκη με 3-1 σετ, λόγω της ψυχραιμίας που έδειξε σε συγκεκριμένα σημεία του αγώνα με σκορ 26-24.

Τα σετ: 23-25, 25-21, 25-21, 26-24.