28.1
19:39

Καντζούρης: «Δείξαμε χαρακτήρα στο δεύτερο ημίχρονο»

Ο προπονητής της ΑΕΚ, Ηλίας Καντζούρης, μίλησε για τη νίκη της «Ένωσης» επί του Περιστερίου bwin.

Η ΑΕΚ επικράτησε 68-64 του Περιστερίου bwin στο Κλειστό των Άνω Λιοσίων για τη 14η αγωνιστική της Basket League, παίρνοντας προβάδισμα για την κατάληψη της τρίτης θέσης της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος.

Με δηλώσεις του μετά το τέλος του ματς, ο Ηλίας Καντζούρης, αναφέρθηκε στο πολύ καλό δεύτερο ημίχρονο της «Ένωσης», ενώ στάθηκε και στην παρουσία του Βασίλη Σπανούλη στον πάγκο του Περιαστερίου.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Ηλία Καντζούρη:

«Είναι μία μεγάλη νίκη για την ΑΕΚ. Κάναμε καλή προσπάθεια σε άμυνα. Παίξαμε κόντρα σε μια πολύ ποιοτική ομάδα που έχει μια πάρα πολύ καθοδήγηση από τον πάγκο.

Είχαμε πει ότι οι δικαιολογίες είναι για τους αδύναμους. Ήταν μια δύσκολη εβδομάδα για εμάς. Στο δεύτερο ημίχρονο δείξαμε χαρακτήρα. Αν είμαστε υγιής και παραμείνουμε ήρεμοι, μόνο καλά πράγματα μπορούμε να περιμένουμε».