28.1
15:43

Κ15: ΑΕΚΑΡΑ με ανατροπή, επικράτησε του Παναθηναϊκού

Η ΑΕΚ Κ15 επικράτησε με ανατροπή 2-1 της αντίστοιχης ομάδας του Παναθηναϊού για την 11η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ15 της Super League.

Η ομάδα Κ15 της ΑΕΚ νίκησε 2-1 την αντίστοιχη του Παναθηναϊκού στον αγώνα για την 11η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ15 της Super League 2022-23 που πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο των Τραχώνων.

Ηταν μία πολύ σημαντική νίκη για την ομάδα της ΑΕΚ που βρέθηκε να χάνει στο πρώτο μέρος με 1-0 από το γκολ του Σουχλάκη (31′) αλλά κατάφερε να φτάσει σε ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Παπαροϊδάμης ισοφάρισε στο 50′ μετά από οργανωμένη επιθετική προσπάθεια και ασίστ του Λιγάτου και επτά λεπτά πριν τη λήξη (73′) έγινε το 1-2. Μετά από εκτέλεση φάουλ του Μάνου και κεφαλιά πάσα του Δελαπόρτα, ο Παπαδημητρίπου με σουτ ολοκλήρωσε την ανατροπή.

Η ΑΕΚ πήρε μια νίκη απόλυτα δίκαιη, με βάση τη συνολική εικόνα του αγώνα, και απέσπασε τις καλύτερες εντυπώσεις τόσο για την αγωνιστική παρουσία, όσο και για τη συμπεριφορά των παικτών της.

ΑΕΚ (Φώτης Παπαπαναγής): Μωυσίδης, Νίτσος (41′ Γεωργίου) Λιγάτος, Μούρτζινος (60′ Σαββίδης) Δελαπόρτας, Παπαροϊδάμης, Μάνος, Παπαδημητρίου, Τσουραμάνης (41′ Στούμπος) Μαρτόπουλος (41′ Κορράκε) Λάμπρου (41′ Φασφαλής).

Φωτογραφικό ρεπορτάζ του αγώνα στη σελίδα της Ακαδημίας της ΠΑΕ ΑΕΚ στο Facebook