26.1
22:15

Vintage Volley: Μεγάλη νίκη με ανατροπή για την ΑΕΚ

Μεγάλη νίκη με ανατροπή για το Vintage Volley της ΑΕΚ επί της ΣΕΤ Πειραιώς.

Νίκη με ανατροπή για την ομάδα Vintage Volley της ΑΕΚ, καθώς επικράτησε με 3-2 σετ της ΣΕΤ Πειραιώς για την 10η αγωνιστική του Πρωταθλήματος ΕΣΠΕΔΑ. Οι «κιτρινόμαυρες» αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 2-0 σετ, αντέδρασε και έφτασε στη μεγάλη νίκη.

Η «Ένωση» παρατάχθηκε με απουσίες, ενώ στα πρώτα δύο σετ «πλήρωσε» τα χαμένα σερβίς και την κακή υποδοχή. Σταδιακά, οι «κιτρινόμαυρες» βελτιώθηκαν και έφτασαν σε μία πολύ μεγάλη ανατροπή που τις διατηρεί με μεγάλη διαφορά στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Η ΑΕΚ την επόμενη αγωνιστική υποδέχεται τον ΑΟ Θρίαμβο (29/01, 21:15).

Μετά το τέλος του αγώνα η αρχηγός της ομάδας, Δέσποινα Ξανθάκου, δήλωσε στο aek.gr: «Γνωρίζαμε ότι θα έχουμε ένα δύσκολο παιχνίδι με την ομάδα της ΣΕΤ Πειραιώς. Λίγο το εκτός έδρας παιχνίδι, λίγο το πολύ νωρίς προγραμματισμένο ματς, μας έβγαλαν εκτός ρυθμού. Κάναμε λάθη. Όταν δεν παίζεις εσύ, θα παίξει ο αντίπαλος. Όμως έχω ξαναπεί, η ΑΕΚ είναι ΜΙΑ! Τίποτε δε μας σταματάει, είμαστε προσηλωμένες στο στόχο μας. Δεν υπήρχε περίπτωση να χάσουμε τον αγώνα. Το αποδείξαμε, ανατρέποντας το 2-0 σε 2-3. Αυτό λέει πολλά. Έχουμε πείσμα, είμαστε μια ομάδα ενωμένη. Δεν υπάρχει τίποτε στο δρόμο μας, βλέπουμε μόνο νίκε. Συγχαρητήρια στις συμπαίκτριες μου για τη νίκη αυτή. Τέλος θα ήθελα να παρακαλέσω τον κόσμο της ΑΕΚ να έρχεται στο γήπεδο και να στηρίζει την προσπάθειά μας. Το θέλουμε, το επιζητούμε αυτό, το αποτέλεσμα θα τον ανταμείψει γιατί κάθε άλλο παρά… μη ενεργών είναι το πρωτάθλημα αυτό».

ΣΕΤ Πειραιώς – ΑΕΚ 2-3