03.12
20:40

ΠΑΣ Γιάννινα – Παναιτωλικός 1-0: Φιλική επικράτηση με γκολ του Μορέιρα

Ο ΠΑΣ Γιάννινα επικράτησε του Παναιτωλικού 1-0 σε φιλική αναμέτρηση στο πλαίσιο της προετοιμασίας των δύο ομάδων, με τον Μορέιρα να πετυχαίνει το νικητήριο γκολ στο 42′.

Ο ΠΑΣ Γιάννινα υποδέχθηκε τον Παναιτωλικό σε φιλική αναμέτρηση των δύο ομάδων στους Ζωσιμάδες στο πλαίσιο της προετοιμασίας για την επανέναρξη των αγωνιστικών υποχρεώσεων. Οι Ηπειρώτες πήραν τη νίκη με 1-0 χάρη στο γκολ του Μορέιρα.

Το νικητήριο γκολ επετεύχθη στο 42ο λεπτό. Ο Σόρια έκανε τη σέντρα από τα δεξιά και ο Μορέιρα με κεφαλιά νίκησε τον Ανέστη γράφοντας το 1-0.

Στο δεύτερο μέρος οι δύο ομάδες είχαν αρκετές αλλαγές, με τον Σωτήρη Νίνη να κάνει μάλιστα το ντεμπούτο του με τη φανέλα του ΠΑΣ. Το σκορ δεν άλλαξε έως το φινάλε, αν και ο Παναιτωλικός είχε δοκάρι, έπειτα από σουτ του Βαρόνε.

ΠΑΣ Γιάννινα: Αθανασίου, Σόρια, Πήλιος, Εραμούσπε, Μπαγκαλιάνης, Λιάσος, Ριένστρα, Τζίμας, Μορέιρα, Παμλίδης, Μπάλαν.

Στο β’ ημίχρονο έπαιξαν οι: Σούλης, Παντελάκης, Εραμούσπε, Ροσέρο, Σταματελόπουλος, Καραχάλιος, Ποζνάνσκι, Τσάβο, Νίνης, Φοφανά, Κύρκος

Παναιτωλικός: Ανέστης, Αποστολάκης, Χουχούμης, Μλάντεφ, Λάρσον, Τσιγγάρας, Λιάβας, Φλόρες, Κολοβός, Μόρσει, Καρέλης.

Στο β’ ημίχρονο έπαιξαν οι: Στεργιάκης, Νταγκό, Πέδρο, Μάλης, Ξενιτίδης, Βαρόνε, Χατζηθεοδωρίδης