23.11
18:41

Χάντμπολ: Το πρόγραμμα του Β’ γύρου της Handball Premier – Ορίστηκε το Ολυμπιακός – ΑΕΚ

AEK1924.gr team
Advertisement

Με ανακοίνωση της, η ΟΧΕ γνωστοποίησε αναλυτικά όλο το πρόγραμμα του β’ γύρου του πρωταθλήματος της Handball Premier, ορίζοντας το ντέρμπι Ολυμπιακός – ΑΕΚ στο “Μελίνα Μερκούρη” για τις 14 Δεκεμβρίου.

Βρισκόμαστε μακριά δυο αγωνίστηκες απ’ την ολοκλήρωση του πρώτου γύρου του πρωταθλήματος της Handball Premier, με την ΟΧΕ να ανακοινώνει ωστόσο όλο το πρόγραμμα του β’ γύρου.

Μάλιστα, η Ομοσπονδία όρισε και το ντέρμπι Ολυμπιακός – ΑΕΚ για τις 14 Δεκεμβρίου στο “Μελίνα Μερκούρη” και παρότι όλη η αγωνιστική θα διεξαχθεί στις 10 Δεκεμβρίου, οι ευρωπαϊκές υποχρεώσεις της Ένωσης, αναγκάζουν το ντέρμπι να οριστεί τέσσερις ημέρες αργότερα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα του β’ γύρου:

12η Αγωνιστική (10/12/2022)
ΕΣΝ Βριλησσίων- Δράμα Bianco Monte
Διομήδης Άργους- Ιωνικός Affidea
Αερωπός Έδεσσας ManDynamic-ΧΑΝΘ
ΑΕΣΧ Πυλαίας- Ζαφειράκης Νάουσας
Ολυμπιακός ΣΦΠ/Όμιλος Ξυνή- ΑΕΚ (14/12/2022)
ΑΣΕ Δούκα- ΠΑΟΚ

13η Αγωνιστική (17/12/2022)
Δράμα Bianco Monte- ΠΑΟΚ
Ιωνικός Affidea- ΕΣΝ Βριλησσίων
ΧΑΝΘ- Διομήδης Άργους
Ζαφειράκης Νάουσας- Αερωπός Έδεσσας ManDynamic
ΑΕΚ– ΑΕΣΧ Πυλαίας
Ολυμπιακός ΣΦΠ/Όμιλος Ξυνή- ΑΣΕ Δούκα

14η Αγωνιστική (14/01/2023)
ΠΑΟΚ-Ιωνικός Affidea
ΕΣΝ Βριλησσίων- ΧΑΝΘ
Διομήδης Άργους- Ζαφειράκης Νάουσας
Αερωπός Έδεσσας ManDynamic- ΑΕΚ
ΑΕΣΧ Πυλαίας- Ολυμπιακός ΣΦΠ/Όμιλος Ξυνή
ΑΣΕ Δούκα- Δράμα Bianco Monte

15η Αγωνιστική (21/01/2023)
ΧΑΝΘ- ΠΑΟΚ
Ιωνικός Affidea- Δράμα Bianco Monte
Ζαφειράκης Νάουσας- ΕΣΝ Βριλησσίων
ΑΕΚ– Διομήδης Άργους
Ολυμπιακός ΣΦΠ/Όμιλος Ξυνή- Αερωπός Έδεσσας ManDynamic
ΑΕΣΧ Πυλαίας- ΑΣΕ Δούκα

16η Αγωνιστική (28/01/2023)
ΠΑΟΚ- Ζαφειράκης Νάουσας
Δράμα Bianco Monte- ΧΑΝΘ
ΕΣΝ Βριλησσίων- ΑΕΚ
Διομήδης Άργους- Ολυμπιακός ΣΦΠ/Όμιλος Ξυνή
Αερωπός Έδεσσας ManDynamic- ΑΕΣΧ Πυλαίας
ΑΣΕ Δούκα- Ιωνικός Affidea

17η Αγωνιστική (04/02/2023)
ΑΕΚ– ΠΑΟΚ
Ζαφειράκης Νάουσας- Δράμα Bianco Monte
ΧΑΝΘ- Ιωνικός Affidea
Ολυμπιακός ΣΦΠ/Όμιλος Ξυνή-ΕΣΝ Βριλησσίων
ΑΕΣΧ Πυλαίας- Διομήδης Άργους
Αερωπός Έδεσσας ManDynamic- ΑΣΕ Δούκα

18η Αγωνιστική (11/02/2023)
ΠΑΟΚ- Ολυμπιακός ΣΦΠ/Όμιλος Ξυνή
Δράμα Bianco Monte- ΑΕΚ
Ιωνικός Affidea- Ζαφειράκης Νάουσας
ΕΣΝ Βριλησσίων- ΑΕΣΧ Πυλαίας
Διομήδης Άργους- Αερωπός Έδεσσας ManDynamic
ΑΣΕ Δούκα- ΧΑΝΘ

19η Αγωνιστική (18/02/2022)
ΑΕΣΧ Πυλαίας- ΠΑΟΚ
Ολυμπιακός ΣΦΠ/Όμιλος Ξυνή- Δράμα Bianco Monte
ΑΕΚ– Ιωνικός Affidea
Ζαφειράκης Νάουσας- ΧΑΝΘ
Αερωπός Έδεσσας ManDynamic- ΕΣΝ Βριλησσίων
Διομήδης Άργους- ΑΣΕ Δούκα

20η Αγωνιστική (25/02/2023)
ΠΑΟΚ- Αερωπός Έδεσσας ManDynamic
Δράμα Bianco Monte- ΑΕΣΧ Πυλαίας
Ιωνικός Affidea- Ολυμπιακός ΣΦΠ/Όμιλος Ξυνή
ΧΑΝΘ- ΑΕΚ
ΕΣΝ Βριλησσίων- Διομήδης Άργους
ΑΣΕ Δούκα- Ζαφειράκης Νάουσας

21η Αγωνιστική (18/03/2023)
Διομήδης Άργους- ΠΑΟΚ
Αερωπός Έδεσσας ManDynamic-Δράμα Bianco Monte
ΑΕΣΧ Πυλαίας- Ιωνικός Affidea
Ολυμπιακός ΣΦΠ/Όμιλος Ξυνή- ΧΑΝΘ
ΑΕΚ– Ζαφειράκης Νάουσας
ΕΣΝ Βριλησσίων- ΑΣΕ Δούκα

22η Αγωνιστική (25/03/2023)
ΠΑΟΚ- ΕΣΝ Βριλησσίων
Δράμα Bianco Monte- Διομήδης Άργους
Ιωνικός Affidea- Αερωπός Έδεσσας ManDynamic
ΧΑΝΘ- ΑΕΣΧ Πυλαίας
Ζαφειράκης Νάουσας- Ολυμπιακός ΣΦΠ/Όμιλος Ξυνή
ΑΣΕ Δούκα- ΑΕΚ

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ VIDEO

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ ΤΟ AEK1924 ΚΑΙ ΜΕΙΝΕΤΕ ΕΝΗΜΕΡΩΜΕΝΟΙ

Όλα τα νέα της ΑΕΚ στο Google News

Κάνε Like στην σελίδα του AEK1924 στο Facebook

Κάνε follow το AEK1924 στο Instagram

Παρακολούθησε τις εκπομπές και τα βίντεο του AEK1924 με ένα subscribe στο YouTube

Ακολούθησε το AEK1924 στο Twitter

Advertisement