22.10
19:41

Πόλο Ανδρών: Ηττήθηκε στον Πειραιά

Δεν κατάφερε να ακολουθήσει τον ρυθμό του Εθνικού Πειραιά η ανδρική ομάδα της ΑΕΚ, γνωρίζοντας την ήττα στην 3η αγωνιστική του Πρωταθλήματος.

Την ήττα με 15-7 γνώρισε η ΑΕΚ από τον Εθνικό Πειραιά για την 3η αγωνιστική της Α1 Ανδρών.

Η «Ένωση» πάλεψε στο πρώτο 8λεπτο, βρισκόμενη ένα τέρμα πίσω στο (3-2), όμως στις επόμενες δυο περιόδους, πέτυχε μόλις τρία γκολ(11-5) με την διαφορά να αυξάνεται. Στο τέταρτο 8λεπτο προσπάθησε ν μειώσει όμως δεν τα κατάφερε με το τελικό σκορ να είναι 15-7.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ – ΑΕΚ 15-7

Οκτάλεπτα: 3-2, 4-1, 4-2, 4-2.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ (Φάνης Κουντουδιός): Γρηγοριάδης, Κατσαγούνος, Ιωάννου, Τεσάνοβιτς 1, Μπέτο 3, Θεοδόσης – Παπαλουκάς, Παπαδόγκωνας 2, Βιτέλλας 1, Πρωτοψάλτης, Μπεριστιάνος 3, Μαθιόπουλος 1, Λαδάς 1, Δροσόπουλος, Βαλλιανάτος 3, Ζωγράφος.

ΑΕΚ (Νίκος Βενετόπουλος): Καραμπέτσος, Φωτεινάκης, Σταμέλος, Κοκκινάκης, Βούκσεβιτς 2, Γαλάνης, Γκάτσος, Μαρινάγης 3, Παπάκος, Στελλάτος, Αράγια 2, Μαυρωτάς Άρ., Χαϊδόπουλος, Ζαχόπουλος, Σάβιτς.