24.9
18:54

Φιλική ισοπαλία για την ΑΕΚ Β’

Η Β’ ομάδα της ΑΕΚ, υποδέχθηκε στο Σεραφείδιο τον Εθνικό σε φιλικό αγώνα προπονητικού χαρακτήρα, με τις δυο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες με 2-2

Η ΑΕΚ Β αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 με τον Εθνικό σε φιλικό αγώνα προπονητικού χαρακτήρα που διεξήχθη σήμερα στο προπονητικό κέντρο της ΑΕΚ στα Σπάτα.

Ο Εθνικός προηγήθηκε στο 6ο λεπτό με πέναλτι που εκτέλεσε ο Σάμιος και η ΑΕΚ Β ισοφάρισε στο 58′ με πέναλτι που εκτέλεσε ο Ευθύμης Χριστόπουλος μετά από σέντρα του Πιτιλάκου που βρήκε σε χέρι αμυνόμενου μέσα στην αντίπαλη περιοχή.

Οι φιλοξενούμενοι έδειξαν ότι θα έφταναν στη νίκη με το γκολ που πέτυχε ο Δώδας στο 90′ μετά από λάθος της άμυνας της ΑΕΚ Β, όμως ένα λεπτό αργότερα οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν εκ νέου με πέναλτι που κέρδισε ο Σπυριδάκης και εκτέλεσε εύστοχα ο Γερολέμου

ΑΕΚ Β: Χατζηεμμανουήλ (46′ Αγγελόπουλος – 80′ Μαρίνης) Σταμούλης, Κάτσικας, Χριστοφιλόπουλος, Παρράς, Ρουκουνάκης (46′ Πιτιλάκος) Γερολέμου, Γεωργέας (46′ Σπυριδάκης), Κορομηλάς (62′ Λέλεκας) Πανεράς, Ε. Χριστόπουλος (82′ Νούλας).