15.8
00:06

Ένα γκολ ήταν αρκετό για την Ρόμα του Ντιμπαλά (VIDEO)

Ένα γκολ ήταν αρκετό για την Ρόμα ώστε να κάμψει την αντίσταση της Σαλερνιτάνα (1-0), στο ντεμπούτο του Πάουλο Ντιμπάλα με τους Ρωμαίους

Ο Αργεντινός σταρ πήρε φανέλα βασικού από τον Ζοσέ Μουρίνιο και θα μπορούσε να χριστεί σκόρερ, ωστόσο το δοκάρι του στέρησε την ευκαιρία.

Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση ήρθε στο 33ο λεπτό με τον Κριστάντε να σουτάρει έξω από την περιοχή την μπάλα να κοντράρει και να καταλήγει στα δίχτυα του ανήμπορου να αντιδράσει, Σέπε.

Η Ρόμα είχε τον έλεγχο της αναμέτρηση, ωστόσο αντιμετώπισε προβλήματα στις αντεπιθέσεις των παικτών της Σαλερνιτάνα που δεν έδειξαν καθαρό μυαλό στην τελική προσπάθεια.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ζοσέ Μουρίνιο πέρασε στον αγωνιστικό χώρο τους Μάτις-Βαϊνάλντουμ, που πραγματοποίησαν με την σειρά τους το ντεμπούτο τους.

Το τελικό σφύριγμα βρήκε την Ρόμα να παίρνει αγχωτική νίκη με 1-0 και τον Μουρίνιο να παίρνει το πρώτο τρίποντο της σεζόν.