06.8
22:08

Καθάρισε με Τσόλακ η Ρέιντζερς, ζορίστηκε ξανά η Σέλτικ

Ο Τσόλακ άνοιξε το σκορ στη νίκη της Ρέιντζερς με 2-0 επί της Κιλμάρνοκ και η Σέλτικ λύγισε τη Ρος Κάουντι στο φινάλε (1-3) στη δεύτερη αγωνιστική της Premiership Σκωτίας.

Με το απόλυτο συνεχίζει και η Σέλτικ, η οποία, όμως, δυσκολεύτηκε για να περάσει από την έδρα της Ρος Κάουντι (3-1). Οι Κέλτες προηγήθηκαν στο 48′, όμως πέντε λεπτά αργότερα ο Ιακοβίτι ισοφάρισε για τους γηπεδούχους.

Παρότι είχε τον έλεγχο, η Σέλτικ άργησε να βρει το γκολ, που ήρθε τελικά με τον Γιεντζ στο 84′. Η Ρος Κάουντι απείλησε ξανά με ισοφάριση, ωστόσο ο Αμπάντα της έκοψε τα φτερά διαμορφώνοντας το τελικό 3-1 στις καθυστερήσεις με τρομερό γυριστό σουτ.