27.6
19:59

Ασημένιο μετάλλιο στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα η Καραγιάννη

Η Αναΐς Καραγιάννη κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στις γυναίκες στα 100 μ. με εμπόδια, με κούρσα στα 13.21″ στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα, ενώ ο Δημήτρης Κούτσικας αναδείχθηκε Πρωταθλητής Ελλάδος Κ23 στο τριπλούν με άλμα στα 15,38 μ.

Με εντυπωσιακές εμφανίσεις ολοκλήρωσε την παρουσία της στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανδρών-Γυναικών και Κ23 Στίβου στη Θεσσαλονίκη.

Η «κιτρινόμαυρη» αποστολή κατέκτησε μετάλλια και διακρίσεις από την πρεμιέρα του διημέρου κρατώντας ψηλά τη σημαία του Συλλόγου.

Ο Δημήτρης Κούτσικας αναδείχθηκε Πρωταθλητής Ελλάδος στο τριπλούν στην Κ23! Ο Πρωταθλητής της ΑΕΚ με άλμα στα 15,38 μ., ανέβηκε στο πιο ψηλό σκαλί του βάθρου στην κατηγορία κάτω των 23 ετών, ενώ στους Άνδρες κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο. Στο Ύψος, ο Κούτσικας κατέλαβε την 11η θέση με άλμα στα 1,84 μ.

Η Αναΐς Καραγιάννη κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στις Γυναίκες στα 100 μ. με εμπόδια, με κούρσα στα 13.21″. Η Πρωταθλήτρια του «Δικεφάλου» απώλεσε την κορυφή για ελάχιστο χρόνο, κερδίζοντας το χειροκρότημα από το κοινό.

Ο Νίκος Πολυχρονίου αγωνίστηκε στον Τελικό της Σφυροβολίας στην κατηγορία των Ανδρών και με βολή στα 65,27 μ. κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στην Κ23 και την 8η θέση στους Άνδρες.

Τέλος, η Πηνελόπη Βασιλοπούλου αγωνίστηκε στον προκριματικό του τριπλούν, καταλαβμάνοντας την 33η θέση, επιστρέφοντας σε αγώνες μετά από μεγάλο χρονικό διάστημα, λόγω προβλήματος υγείας, γεμιζόντας χαμόγελα ολόκληρη την οικογένεια της ΑΕΚ.