03.6
00:07

Όλο το 90λεπτό ο Μάνταλος, στις καθυστερήσεις αντικαταστάθηκε ο Ρότα – Μπήκε αλλαγή ο Τζαβέλλας

Έπαιξαν και οι τρεις κιτρινόμαυροι στη νίκη της Εθνικής ομάδας, κόντρα στην Βόρεια Ιρλανδία με 1-0.

Η Εθνική ομάδα επικράτησε με 1-0 εκτός έδρας της Βόρειας Ιρλανδίας, ξεκινώντας τις υποχρεώσεις της, στο Nations League, με μια μεγάλη νίκη, ολοκληρώνοντας το ματς, με αγωνιζόμενους και τους τρεις ποδοσφαιριστές της ΑΕΚ.

Ο Πέτρος Μάνταλος και ο Λάζαρος Ρότα ξεκίνησαν στο βασικό σχήμα της Εθνικής, αλλά μόνο ο πρώτος αγωνίστηκε όλο το 90λεπτό, καθώς ο δεύτερος αντικαταστάθηκε απ’ τον Μπάλντογκ, στις καθυστερήσεις του ματς, ενώ η συνολική τους εικόνα ήταν ικανοποιητική, παίρνοντας θετικό βαθμό.

Απ’ εκεί και έπειτα, λεπτά συμμετοχής και βοήθεια για να φτάσει η Εθνική στη νίκη, έδωσε και ο Γιώργος Τζαβέλλας ο οποίος πέρασε στο ματς στο 82ο λεπτό της αναμέτρησης, αντικαθιστώντας τον Σιώπη και αλλάζοντας σχηματισμό το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα, σε τριάδα στην άμυνα, δίπλα σε Μαυροπάνο και Χατζηδιάκο.

Η επόμενη αναμέτρηση της Εθνικής μας ομάδας, είναι για τις 5 Ιουνίου, πάλι εκτός έδρας κόντρα στο Κόσσοβο.