17.4
11:31

Νίκη και πρόκριση μέσα στη Θεσσαλονίκη

Η Γυναικεία ομάδα βόλεϊ της ΑΕΚ αντιμετωπίζει εκτός έδρας τον ΠΑΟΚ (15:00), για τον επαναληπτικό των Play Off του Πρωταθλήματος και στοχεύει στην πολυπόθητη πρόκριση για τα ημιτελικά.

Στην Θεσσαλονίκη βρίσκεται η Γυναικεία ομάδα Βόλεϊ της ΑΕΚ όπου (17/04, 15:00) φιλοξενείται από τον ΠΑΟΚ στο πλαίσιο του 2ου αγώνα των Play Off της Volley League Γυναικών.

Μετά τη μεγάλη νίκη με 3-1 σετ στη Νέα Φιλαδέλφεια, που σήμανε και την 4η κόντρα στους Θεσσαλονικείς στο άθλημα τη φετινή σεζόν, οι Κιτρινόμαυρες θέλουν να κατακτήσουν την πρόκριση για τα Ημιτελικά του Πρωταθλήματος.

Η Ένωση θα κάνει δικό της το εισιτήριο σε περίπτωση νίκης με οποιοδήποτε σκορ, καθώς και σε περίπτωση ήττας με 3-2 σετ. Εάν ηττηθεί με 3-0 ή 3-1 σετ στο PAOK Sports Arena, θα ακολουθήσει χρυσό σετ στους 15 πόντους.

Πρόκειται για έναν… τελικό για την ΑΕΚ, η οποία φέτος έχει επικρατήσει επί του ΠΑΟΚ 4 φορές και θέλει να προσθέσει άλλη μια, προκειμένου να πάρει την πολυπόθητη πρόκριση.

Ο Κώστας Αρσενιάδης δεν αντιμετωπίζει κάποιο αγωνιστικό πρόβλημα και θα έχει όλες του τις αθλήτριες στην διάθεσή του.