16.4
20:39

Προπονήθηκε στη Θεσσαλονίκη η Ένωση (pics)

Την τελευταία προπόνηση πριν τον “τελικό” πραγματοποίησε η Ένωση, στο PAOK Sports Arena.

Στη συμπρωτεύουσα βρίσκεται η γυναικεία ομάδα Βόλεϊ της ΑΕΚ όπου την Κυριακή (17/04, 15:00) φιλοξενείται από τον ΠΑΟΚ στο πλαίσιο του 2ου αγώνα των Play Off της Volley League Γυναικών.

Μετά τη μεγάλη νίκη με 3-1 σετ στη Νέα Φιλαδέλφεια, που σήμανε και την 4η κόντρα στους Θεσσαλονικείς στο άθλημα τη φετινή σεζόν, οι Κιτρινόμαυρες θέλουν να κατακτήσουν την πρόκριση για τα Ημιτελικά του Πρωταθλήματος.

Η Ένωση θα κάνει δικό της το εισιτήριο σε περίπτωση νίκης με οποιοδήποτε σκορ, καθώς και σε περίπτωση ήττας με 3-2 σετ. Εάν ηττηθεί με 3-0 ή 3-1 σετ στο PAOK Sports Arena, θα ακολουθήσει χρυσό σετ στους 15 πόντους.

Οι παίκτριες του Κώστα Αρσενιάδη έκαναν την τελευταία τους προπόνηση στο γήπεδο του ΠΑΟΚ, όπως μπορείτε να δείτε στις παρακάτω φωτογραφίες: