16.4
17:23

Πόλο Γυναικών: «Πάλεψε», άγγιξε την πρόκριση αλλά δεν τα κατάφερε η ΑΕΚ

Τα Κορίτσια της ΑΕΚ στο Πόλο, τα έδωσαν όλα για να προκριθούν στον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδος, αλλά δεν τα κατάφεραν γνωρίζοντας την ήττα με 7-8 απ’ τον ΑΝΟΓ στον ημιτελικό του Final-4 που διεξάγεται στη Λάρισα.

Την ευκαιρία να βρεθεί για πρώτη φορά στην ιστορία της, στον τελικό του Κυπέλλου έχασε η γυναικεία ομάδα Πόλο της ΑΕΚ, γνωρίζοντας την ήττα με 7-8 απ’ τον ΑΝΟΓ.

Τα Κορίτσια της ΑΕΚ, πάλεψαν και έδωσαν μάχη κόντρα στα κορίτσια του ΑΝΟΓ, που αποτελούν μια αξιόλογη και δύσκολη ομάδα, αλλά για λεπτομέρειες οι Κιτρινόμαυρες γνώρισαν την ήττα.

Η ομάδα της Κικής Λιώση, μπήκαν πολύ δυνατά στο πρώτο ημίχρονο, καταφέρνοντας να πάρουν ένα δυνατό προβάδισμα με 5-2 σκορ, δείχνοντας πως κρατούσαν το εισιτήριο με την πρόκριση στον τελικό, στο χέρι.

Όμως, ο ΑΝΟΓ έκανε την δική του αντεπίθεση και σε συνδυασμό με κάποιες αποφάσεις διαιτητών, κατάφεραν να φέρουν το ματς αρχικά στα ίσα με 6-6 σκορ και στη συνέχεια να αποκτήσουν προβάδισμα και να φύγουν με τη νίκη, με το τελικό σκορ στο 7-8.

Τα οκτάλεπτα: 3-1, 2-1, 1-4, 1-2 (7-8)