01.3
22:24

Μπουκοβίνας: «Όλα για την πρόκριση – Φανταστική ατμόσφαιρα»

Ο Έλληνας πορτιέρο της ΑΕΚ μίλησε για την επική νίκη (25-24) επί της Σπόρτινγκ, δηλώνοντας πως το μυαλό όλων είναι στον Λέμος.

Κορυφαίος του αγώνα αναδείχθηκε ο Πέτρος Μπουκοβίνας, μετά το δραματικό φινάλε στο κλειστό της Χαλκίδας και τη νίκη της ΑΕΚ.

Ο Έλληνας τερματοφύλακας ανέφερε πως το μυαλό όλων είναι στον Πάτρικ Λέμος, ο οποίος τελείωσε τραυματισμένος το ματς, ενώ χαρακτήρισε «φανταστική» την ατμόσφαιρα.

Οι δηλώσεις Μπουκοβίνας:

«Έγιναν δύο μεγάλα ματς με την Σπόρτινγκ. Η σκέψη μας είναι στον Πάτρικ Λέμος που έφυγε με ένα πρόβλημα στον ώμο. Συγχαρητήρια σε όλους στην ομάδα μας. Θα τα δώσουμε όλα για 60 λεπτά στο τελευταίο ματς με την Πέλιστερ για την πρόκριση.

Η ατμόσφαιρα ήταν φανταστική. Νιώθαμε όλοι μας ότι είχαμε τον ίδιο στόχο με τον κόσμο μας και δεν σκύψαμε το κεφάλι ούτε για ένα λεπτό. Να σημειωθεί ότι ακούμπησα την μπάλα στο πέναλτι!»

MVP του ΑΕΚ – Σπόρτινγκ ο Μπουκοβίνας (ΦΩΤΟ)

Ποιος μπορεί να αρνηθεί την τεράστια επιρροή του Έλληνα διεθνή πορτιέρο στη νίκη (25-24) της ΑΕΚ επί της Σπόρτινγκ; Διαβάστε την συνέχεια, ΕΔΩ!