10.2
23:40

Σκόραρε ξανά ο Μπότος και πανηγύρισε την πρόκριση για τα ημιτελικά (VIDEO)

Ο Έλληνας χαφ βρήκε ξανά δίχτυα στη νίκη της Γκόου Αχέντ Ιγκλς με 2-0 κόντρα στη Ναϊμέχεν και προκρίθηκε στα ημιτελικά του Κυπέλου Ολλανδίας.

“Ζεστός” στο σκοράρισμα παρουσιάζεται ο Γιάννης Φοίβος Μπότος, καθώς κατάφερε να σημειώσει γκολ και κόντρα στη Ναϊμέχεν για το Κύπελλο Ολλανδίας.

Μάλιστα, ο Έλληνας χαφ που αγωνίζεται ως δανεικός απ’ την ΑΕΚ στην ολλανδική ομάδα, σκόραρε το δεύτερο γκολ της ομάδας του και το οποίο κλείδωσε επί της ουσίας την πρόκριση για τα ημιτελικά του Κυπέλλου, στα οποία θα βρεθεί για πρώτη φορά μετά από 12 χρόνια.

Η Γκόου Αχέντ Ιγκλς είχε ανοίξει το σκορ στο 18ο λεπτό με τον Μπρούβερς και μετά από 8 λεπτά ο Μπότος, μπόρεσε να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του, με κοντινό πλασέ και να κλειδώσει επί της ουσίας την πρόκριση.

Ο Έλληνας χαφ φαίνεται σε πολύ καλή κατάσταση και σε ανοδική πορεία, μετά από ένα μικρό ντεφορμάρισμα που φαίνεται πως πέρασε το προηγούμενο διάστημα.