13.1
12:25

Γιούσης: Ο «χρυσός» σκόρερ της ΑΕΚ Β’ (videos)

Με… σπασμένα τα φρένα συνεχίζει ο Έλληνας επιθετικός της ΑΕΚ Β’ σκοράροντας δυο φορές χθες (12/01) κόντρα στον Λεβαδειακό.

Κάτι παραπάνω από θετική είναι η εικόνα του Χρήστου Γιούση με την φανέλα της ΑΕΚ Β’, έχοντας σημειώσει ακόμα δυο τέρματα κόντρα στον Λεβαδειακό.

Σε μία αναμέτρηση που μπήκε τελευταία στιγμή στα αγωνιστικά πλάνα, έμελλε να είναι ένας από τους πρωταγωνιστές της Ένωσης και «χρυσός» σκόρερ εκ νέου.

Ο 22χρονος επιθετικός μετρά 7 τέρματα σε 11 αγώνες Πρωταθλήματος, έχοντας φυσικά σημαίνοντα ρόλο στην ανάπτυξη του παιχνιδιού της ομάδας του Σωκράτη Οφρυδόπουλο, με 2 ασίστ να είναι σημειωμένες στα επιτεύγματα του.

Μάλιστα, στα 5 από τα 6 παιχνίδια που έχει σκοράρει, έχει κρίνει και το αποτέλεσμα, χαρίζοντας τη νίκη ή την ισοπαλία στην ομάδα του. Ένας καθοριστικός παίκτης για την μέχρι σήμερα πορεία της Ένωσης στην Super League 2.

Πρόκειται για έναν παίκτη που βρέθηκε το προηγούμενο διάστημα στις προπονήσεις της πρώτης ομάδας και δεν αποκλείεται να κάνει την επανεμφάνισή του με τα κιτρινόμαυρα στην Super League 1.

Τα γκολ του Γιούση μέχρι την 13η αγωνιστική:

Παναθηναϊκός Β’ – ΑΕΚ Β’ (0-2) / Το 2ο τέρμα της ΑΕΚ (90+7’) / 2η αγωνιστική της Super League 2

Διαγόρας Ρόδου – ΑΕΚ Β’ (0-1) / Με πέναλτι το «χρυσό» γκολ / 6η αγωνιστική της Super League 2

ΑΕΚ Β’ – ΧΑΝΙΑ (1-0) / Το «χρυσό» γκολ στο 53ο λεπτό / 7η αγωνιστική της Super League 2

ΑΕΚ Β’ – ΟΦ Ιεράπετρας / Το γκολ της ισοφάρισης στο 82ο λεπτό / 9η αγωνιστική της Super League 2

ΑΕΚ Β’ – Αστέρας Βλαχιώτης / Το «χρυσό» γκολ στο 69ο λεπτό / 5η αγωνιστική της Super League 2

ΑΕΚ Β’ – Λεβαδειακός / Διπλά σκόρερ στο 19’ (1-0) και στο 43’ (2-1) / 13η αγωνιστική της Super League 2

Γιούσης στο ΑΕΚ1924: «Δεν υπάρχει ταβάνι»

Αποκλειστικές δηλώσεις στο ΑΕΚ1924 μετά τη νίκη της ΑΕΚ Β’ έκανε ο πρώτος σκόρερ της ομάδας, Χρήστος Γιούσης ο οποίος μίλησε για την πρώτη ομάδα, το γήπεδο στα Σπάτα και όχι μόνο. Διαβάστε όσα δήλωσε στο ΑΕΚ1924 ΕΔΩ!