09.1
19:21

«Τρένο» δίχως στάση και στο 2022

Με τον καλύτερο τρόπο ξεκίνησε η χρονιά για την ΑΕΚ που επικράτησε με 10-0 της Σαλαμίνας για την 13η αγωνιστική της Futsal Super League

Η «Ένωση» παραμένει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, συνεχίζοντας να μετράει 13 νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, όπως μαρτυρά και το σκορ, ήταν μονόλογος για την ΑΕΚ, πετυχαίνοντας 4 γκολ στο πρώτο ημίχρονο, με τον Γούση να ανοίγει το σκορ στο 3ο λεπτό, τον Μάνο να κάνει το 2-0 στο 10’, ενώ 4 λεπτά αργότερα ήταν η σειρά του Κάρμη να σκοράρει. Λίγο πριν οι δυο ομάδες πάνε στα αποδυτήρια για το ημίχρονο ο Δελαπόρτας έκανε το 4-0.

Η συνέχεια ήταν καταιγιστική καθώς το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με γκολ του Ντάτη στο 22’, όπου ήταν η αρχή για το χατ τρικ που πέτυχε (σκόραρε ξανά στο 30’ και 31’). Από ένα γκολ πέτυχαν και ο Παπακώστας στο 24ο λεπτό και ο Πάνου στο 32’ και ο Γούσης διαμόρφωσε το τελικό 10-0.

ΑΕΚ – ΓΣ Σαλαμίνας 10-0
Σκόρερς: Γούσης (2), Μάνος, Κάρμης, Δελλαπόρτας, Ντάτης (3), Παπακώστας, Πάνου.