21.12
20:25

Εύκολη νίκη για τους Μάγκες

Η ΑΕΚ επιβλήθηκε με 29-16 του Άρη Νίκαιας για τη 14η αγωνιστική της handball premier

Η Ένωση ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις της στην πρώτη φάση του πρωταθλήματος χωρίς να υποστεί ήττα. Η ομάδα του Δημήτρη Δημητρούλια δέκα νίκες και δύο ισοπαλίες με τον Ολυμπιακό/όμιλο Ξυνή.

Το ματς κόντρα στον Άρη Νίκαιας δε χωρά σε κριτική. Άλλωστε οι δύο ομάδες έχουν διαφορετική δυναμική στο πρωτάθλημα.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να φανούν ανταγωνιστικοί μέχρι το 20ο λεπτό και το 8-7. Στη συνέχεια η ΑΕΚ πάτησε γκάζι και άνοιξε τη διαφορά μέχρι τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος ο προπονητής της Ένωσης είχε την ευκαιρία να κάνει rotation και να μοιράσει τον χρόνο συμμετοχής. Για την Ένωση από έξι γκολ σημείωσαν Ηλιούπουλος και Δικαιούλιας.