22:55

Δημητρούλιας: «Κάναμε πολλά αβίαστα λάθη»

Νίκος Κλεισαρχάκης

Στα λάθη της Ένωσης, αλλά και στην απουσία του Μυλωνά στάθηκε ο τεχνικός της ομάδας, Δημήτρης Δημητρούλιας.

Η ΑΕΚ ήρθε ισόπαλη με τον Ολυμπιακό/ΙΕΚ Ξυνή (26-26) και κέρδισε το χειροκρότημα του κόσμου για την προσπάθεια, το πάθος και τον δυναμισμό που έβγαλε.

Ο Δημήτρης Δημητρούλιας στάθηκε στη νευρικότητα που έδειξαν οι παίκτες του, ενώ αναφέρθηκε και στην απουσία του Μυλωνά.

Αναλυτικά όσα δήλωσε ο προπονητής της ΑΕΚ:

«Πάλι έγινε ένα ματς νευρικό, περισσότερο από το πρώτο . Στο πρώτο ημίχρονο ήταν πρωταγωνιστής ο Ολυμπιακός, εμείς παρουσιαστήκαμε νευρικοί, με πολλά αβίαστα λάθη, τα οποία έγιναν γκολ-αντεπίθεσης από τους φιλοξενούμενους.

Στο δεύτερο ημίχρονο μπήκαμε καλύτερα, είχαμε καλύτερο στόχο. Καταφέραμε να φτάσουμε κοντά στη νίκη, αλλά κάποιες λεπτομέρειες σε συνδυασμό με την απουσία του Μυλωνά, μας έφεραν στην ισοπαλία».