05.12
19:50

Πέρασε «αέρας» από τα Χανιά!

Το «3Χ3» έκανε το γυναικείο τμήμα χάντμπολ της ΑΕΚ, που νίκησε 42-11 την ΑΕ Χανιά στο κλειστό της Κλαδίσου σε εξ αναβολής αγώνα για την 1η αγωνιστική του Β’ Υποομίλου του 1ου Ομίλου της Α’2 Εθνικής κατηγορίας.

Η ΑΕΚ για ακόμα ένα παιχνίδι έδειξε τη δυναμική της καθώς από την αρχή πήρε μεγάλη διαφορά στο σκορ, προκειμένου να φθάσει σε μια εύκολη νίκη. Χαρακτηριστικό είναι ότι στο πρώτο 15λεπτο η «Ένωση» είχε δεχθεί μόλις 2 τέρματα, την ώρα που είχε πετύχει 13. Στο 21′ η ΑΕΚ είχε ανοίξει τη διαφορά στα 15 τέρματα (3-18), ενώ πέντε λεπτά πριν το τέλος ο δείκτης του σκορ είχε φθάσει στο 3-22. Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε, με την ΑΕΚ να είναι μπροστά στο σκορ με 4-25

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα καθώς η ΑΕΚ δεν είχε να αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα, έχοντας κτίσει και αυτή τη μεγάλη διαφορά. Στο πρώτο πεντάλεπτο οι «κιτρινόμαυρες» σημείωσαν ακόμα ένα γκολ (4-26) ενώ στη συνέχεια πάτησαν γκάζι και ανέβασαν τη διαφορά (7-29), δεχόμενες παράλληλα και 3 τέρματα από την ομάδα της Κρήτης. Μέχρι το τέλος, δεν άλλαξε κάτι, με την «Ένωση» να επικρατεί με χαρακτηριστική ευκολία με

AE Χανιά – ΑΕΚ 11-42